Radio stanica
Muzzik
  • MUZZIK
  • 2K21
  • CAFE & CLUB
  • ROCK&ROLL
  • NEO ROCK
  • POP STAR
  • ELECTRO
  • SENSE
  • BLUES
  • WORLD
  • YU WAVE
  • PROGRESS
  • RIVIJERA
  • HIP HOP
  • ART
  • JAZZ
  • KAFANA
  • JEKA
  • SACH
  • METAL
  • ADRIA

Kompas Slobodne zone - Free Zone Film Festival

Kompas Slobodne zone govorni program festivala koji se, već osam godina, sastoji od filmskih projekcija i otvorenih diskusija koju pokreću filmovi. Nakon završetka projekcije, u bioskopskoj sali Dvorane Kulturnog centra Beograda publici će se pridružiti mnogobrojni kulturni radnici, filozofi, kulturolozi i društveni analitičari kako bi, zajedno diskutovali o određenim pojavama u društvu i aktuelnom trenutuku, sagledali moguća rešenja, argumentovali sukobljene stavove i pokrenuli inicijativu za aktivno učešće u svim sferama društvenog života.

petak, 6. novembar FILM- PAD KRALJA (Španija), scenario Isabel Peña i Rodrigo Sorogoyen, režija Rodrigo Sorogoyen Učesnici programa: Rodoljub Šabić (advokat), Robert Kozma (Ne davimo Beograd), Marko Simendić (profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu).
PRETVORNI JEZIK DESNICE PANEL DISKUSIJA SA GOSTIMA NAKON PROJEKCIJE FILMA: OVO JE NAŠA ZEMLJA subota, 7. novembar
FILM- OVO JE NAŠA ZEMLJA (Francuska), režija Lukas Belvo, scenario Lukas Belvo i Žerom Lerua. Učesnici programa: Jovo Bakić (sociolog), Gazela Pudar (Direktorka Instituta za filozofiju i društvenu teoriju), Vesna Mališić (novinarka NIN-a), Nedim Sejdinović (novinar Vremena).
HLADNI MAČ POHLEPE PANEL DISKUSIJA NAKON PROJEKCIJE FILMA: ŠUMA nedelja, 8. novembar FILM- ŠUMA (Danska), Michaela Kirst, Monica Lãzurean-Gorgan Učesnici programa: Ratko Ristić (profesor šumarskog fakulteta), Božena Stojić (Ministarstvo prostora), Mirko Popović (RERI – Regulatorni institut za obnovljivu energiju i životnu sredinu), Milica Rašić (filozofkinja, Niš).
PANEL DISKUSIJA NAKON PROJEKCIJE FILMA: UMETNOST SEĆANJA ponedeljak, 9. novembar
FILM -UMETNOST SEĆANJA (Srbija), režija Jelena Radenović Učesnici programa: Miroslav Keveždi (filozof, stručnjak za spomeničko nasleđe), Dragan Protić Prota (arhitekta i osnovač grupe Škart), Jelena Radenović (režiserka), Olga Manojlović Pintar (istoričarka).
ONLINE DEKLARACIJA O REGIONALNOJ SARADNJI PANEL DISKUSIJA SA GOSTIMA utorak, 10. novembar Urednik i moderator: Vladimir Simović
Urednici programa: Ivan Milenković i Rajko Petrović Mesto održavanja: Dvorana kulturnog centra Beograda - DKC Vreme održavanja: Svakog dana nakon projekcije filma koji je u 10:30h (svakog festivalskog dana)

0 komentara

Korisnici
Logovanje korisnika