3x3 basket: Fiba proglasila Strahinju Stojačića za najboljeg basketaša na svetu

Za to vreme, MUZZIK MTS ekipa se nalazi na odličnom trećem mestu zimske beogradske pro lige

Fiba je proglasila Strahinju Stojačića za najkorisnijeg igrača u basketu 3x3 u 2023. godini.

Stojačić je dobio nagradu za najkorisnijeg basketaša na osnovu glasova igrača i navijača. Fiba je naglasila da je "Doktor čudni" "odbranio" priznanje dobijeno prošle godine.

Prema glasovima igrača, Stojačić je osvojio prvo mesto sa 23,9% glasova podrške, na drugoj poziciji je Holanđanin Vorti de Jong sa 19,7, potom Džimer Fridet sa 14,1% glasova.

Kada je reč o podršci navijača, prvi je bio Ning Džang iz redova Limana, sa 44% glasova, a drugo mesto je zauzeo srpski basketaš sa 13, i treći je bio De Jong sa 11% glasova.

Stojačić je ove sezone sa ekipom Uba osvojio šest masters turnira u nizu, a na tri je bio najkorisniji igrač - MVP.

Stojačić je prestižnu titulu osvojio zahvaljujući odličnim partijama gde je na mastersima ubeležio ukupno 408 poena, 110 asistencija i 212 skokova što je činilo ukupni indeks korisnosti 442,7.

Sa reprezentacijom Srbije je ove godine osvojio titulu svetskog prvaka, kao i Evropski kup, a proglašen za MVP-ija u oba takmičenja.

Muzzik MTS team, foto: MUZZIK

Što se tiče MUZZIK MTS ekipe, ona se trenutno nalazi na odličnom trećem mestu zimske beogradske pro lige i bodrićemo je i dalje!